…to świat, w którym nic co znajome nie pójdzie w niepamięć.  Staramy się przywrócić do życia zakurzone wzornictwo i piękno, które przez stulecia przewijało się w kulturach całego świata. Jesteśmy zakochani w sztuce i stylistyce baroku. Tworzymy kolekcje w różnych estetykach od boho, poprzez eklektyzm, vintage, floral oraz orient. Nasze produkty są wysokiej jakości, pełne wyjątkowych detali. Produkujemy i projektujemy wszystko, co jest inspirowane kulturą światową, co nas zachwyca, jest piękne, oryginalne i ma w sobie „to coś”. Legendy, baśnie, sztuka i historia są naszymi kompanami każdego dnia.


Anna Rusiniak Malinowska

Owner/Designer

Ukończyłam warszawską Szkołę Projektowania Wnętrz Art Studio oraz Wydział Psychologii Klinicznej na warszawskim Uniwersytecie Humanistyczno-społecznym SWPS. W swojej pracy łącze kompetencje z zakresu psychologii i projektowania, dzięki czemu powstają kreatywne koncepcje. W 2011 r. wykreowałam markę Malabelle, która z czasem przekształciła się w LaPomme: miejsce, w którym każdy odnajdzie piękny dodatek do swojego domu oraz miejsce, gdzie powstały pierwsze autorskie projekty w postaci obrazów na drewnie i tapet. Miało być poważnie, ale z przymrużeniem oka, dostojnie, ale nie nudno i klasycznie w swojej nowoczesności.

Z tego połączenia powstała nowa marka: The Top Hat. To świat moich spełnionych marzeń, gdzie sny stają się rzeczywistością, to świat w którym pozwalam sobie na wybuch wyobraźni nie zamykając jej w określonych ramach. Zachwycam się malarstwem XVII wieku, które jednoczeskie jest źródłem inspiracji w najnowszych kolekcjach tapet. The Top Hat narodziło się z wielkiej pasji i potrzeby kreowania. To kraina pełna fantazji, w której odnaleźć można motywy z okresu baroku i średniowiecza. Inspiracją otwierającą okno możliwości na autorskie realizacje stała się też literatura, kino i muzyka. Nasze  projekty łączą sztukę, baśń, dziecięce wspomnienia, humor, a przede wszystkim przynoszą ponadczasowy styl do naszych domów.

fot. Anja Choluy


fot. Anna Rusiniak-Malinowska

Rafał Wołk

Graphic Artist

Światem grafiki zafascynowałem się już w liceum. Wykorzystując kliszę fotograficzną bawiłem się kształtami i obrazami tworząc ilustracje, które później widoczne były na koszulkach lub plakatach. Czas studiów spędziłem włócząc się po nowojorskich muzeach. Cloisters było jednym z moich ulubionych miejsc, tam siedząc w cieniu gotyckiego zamku i otoczony średniowiecznym klimatem obserwowałem nowojorski pejzaż wieżowców. Moje podróże na zachodnie wybrzeże pozwoliły mi pokochać kolor i różnorodność, inną od tego, co otaczało mnie w betonowej dżungli Nowego Jorku.

Uwielbiałem street art, który w niesamowity sposób odzwierciedlał duszę każdego miasta, przekształcając je w żywe muzeum. Montreal był dla mnie miejscem gdzie zrozumiałem w jaki sposób street art może upiększyć nowoczesne metropolie nadając im koloru. The Top Hat pozwala wszystkim tym kontrastom płynącym z moich doświadczeń nabrać oddechu w płuca i zaistnieć. Dzięki wizji Ani i jej bajecznemu światu, nabierają one kształtu i życia. Projekty The Top Hat są dodatkami, które kontrastują z naszą codziennością, wnosząc w nią niecodzienność, inność i sposób na stworzenie swojej własnej strefy, do której z chęcią powracamy i gdzie czujemy się dokładnie tak, jak czuć się powinniśmy ;)


Zapraszamy do kontaktu i współpracy


m. +48 602 220 010
m. +48 882 198 827
[email protected]